Kāršu skaitīšana blekdžekā

Kāršu skaitīšana ir ļoti populāra tehnika, kā apspēlēt blekdžeka spēli un uzvarēt. Kāršu skaitīšanas pamatideja ir mēģināt izsekot līdzi kāršu plūsmai un izskaitļot, kuras kārtis spēlē jau ir izspēlētas. Tas dod iespēju saprast varbūtību, ka nākošā kārts būs, piemēram, ar zemu vai augstu nominālu.

 

Kāršu skaitīšana nav vienkāršs process, papildus, ikvienam, kas skaita kārtis, ir ļoti labi jāpārzina blekdžeka pamatstratēģijas un risku līmeņi. Tīri saprast varbūtību nākamajai kārtij ir par maz, lai pieņemtu lēmumu par pareizo rīcību. Tieši pretēji, izskaitot kārtis, labākie rīcību scenāriji var būt pavisam citādāki, tāpēc analīze ir ļoti būtiska.

 

Vispopulārākās kāršu skaitīšanas stratēģijas baltās uz statistiskās varbūtības principu:

  • jo vairāk augstās kārtis ir palikušas, jo lielāka priekšrocība ir spēlētājam
  • jo vairāk zemās kārtis ir palikušas, jo lielāka priekšrocība ir dīlerim

 

Augstās kārtis blekdžekā ir kārtis ar vērtību 9 un 10, kā arī tuzes. Kārtis ar vērtību 9 ir kārtis ar šo pašu nominālu, taču desmitnieki blekdžekā ir gan kārtis ar nominālu 10, gan kalps, dāma un karalis. Zemās kārtis ir visas kārtis ar vērtību zem 7.

 

Novērojums, ka kavā ir palicis lielāks skaits kāršu ar augstu vērtību, liecina par vairākām lietām. Augstās kārtis ir tās, kas padara iespēju spēlētājam iegūt lielāku uzvaru, kā vienkāršas partijas uzvarā. Piemēram, tas palielina iespēju spēlētājam iegūt blekdžeku jau pirmo kāršu izdalīšanas brīdī. Tāda pat iespēja, protams, ir arī dīlerim, bet ja blekdžeks būs spēlētājam, tad izmaksa būs 3:2, kamēr spēlētājs tikai zaudē savu likmi, ja blekdžeku iegūst dīleris.

 

Papildus, “Double Down”, jeb likmes dubultošana pēc sākotnējo kāršu izdalīšanas ir izdevīgāka, jo ir lielāka iespēja, ka šis gājiens atnesīs augstu rezultātu. Tāpat ir loģiski arī dalīt divas vienādas kārtis, jo uz tām var iegūt augstas kārtis, kas palielina iespēju uzvarēt divas rokas vienā piegājienā. No otras puses, zemas vērtības kāršu koncentrācija ir dīlerim izdevīga situācija, jo iespēja, ka dīleris nepārsniegs rezultātu 21 kļūst lielāka.

Vairāk lasiet – https://www.laimz.lv/promotions

About the author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *